hakkımda

Barış Sönmez kimdir?

1991 Yılında Samsun'da dünyaya geldim. Başarılı bir ilköğretim hayatının ardından Kamuran Çelik İ.Ö.O.'ndan birincilik ile mezun oldum. Ortaöğrenimimi devam ettirmek için 2005 yılında başladığım Ali Fuat Başgil Anadolu Lisesi'nden 2009 yılında mezun oldum. Aynı yıl lisans eğitimimi almak üzere Cumhuriyet Üniversitesi, Çevre Mühendisliği bölümüne başladım ve 4 yıllık öğrenim süreci ardından 2013 yılında buradan Çevre Mühendisi olarak mezun oldum.

Çevre Mühendisliği yanı sıra çocukluğumdan bu yana merakla takip ettiğim bilişim sektöründe profesyonel bir şekilde Web ve Grafik Tasarımı, Yazılım ve Programlama, Alan Adı ve Barındırma Hizmetleri, Arama Motoru ve Sosyal Medya Optimizasyonu, Web ve Mobil Uygulamaların Geliştirilmesi, Nesnelerin İnterneti ve Marka Danışmanlığı konularında hizmetler vermekteyim. Ayrıca Bilişim sektöründeki gelişmeleri severek yaptığım ve branşım olan Çevre Mühendisliğine entegre ederek, bu disipline ait meteorolojik verilerin dönüştürülmesi, aermod hava kalitesi modeline ek yardımcı ek programlar, atıkların takibi gibi bir çok uygulama geliştirmekteyim.

İçinde bulunduğumuz çağda ortaya çıkan "Endüstri 4.0" ve "Nesnelerin İnterneti" teknolojilerini yakından takip ederek bilişim dünyasını insan hayatına interaktif bir şekilde işleyen maker hareketine destek vermekte ve bu doğrultuda projeler geliştirmekteyim. Prototipleme kartları ile hobi olarak başladığım elektroniğe merakımı da arttırarak AVR mikrodenetleyicilerin programlanması, PCB / dizgi tasarımı ve üretimini sağlamaktayım.