SEO ve SMO

Günümüzde arama motorlarında üst sırada çıkma yarışı, firmaların birbirlerine karşı verdikleri en büyük rekabetlerden biridir. Çünkü arama motorlarında üst sıralarda çıkan firmaların kazançları sektörlerine göre katlanarak artabilmekte ve bu alanda verdikleri emeklere kat kat değmektedir. İşte SEO, yani Arama Motoru Optimizasyonu tam olarak bu işi tasvir etmektedir. "İstiklal Caddesi'nde bir dükkanım olacağına, arama motorunda ilk sırada çıkayım" klişe sözü aslında bize bu alanda etkinin ne kadar büyük olduğunu apaçık göstermektedir.

Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak kadar önemli diğer bir konuda şahsınız, firmanız ya da markanızın sosyal medyayı ne kadar aktif kullanabildiğidir. Günümüzde yaş gruplarına bakılmaksızın neredeyse her insan artık akıllı cihazlara sahip ve bu akıllı cihazları aracılığıyla; Facebook, Twitter, Instagram vb. gibi sosyal medya hesapları oluşturup aktif olarak kullanmakta. Yine bir çok insan sosyal medya üzerinden sevdiği markaları takip etmekte, yaşadığı sorunları sosyal medya hesapları aracılığıyla dile getirip doğrudan muhattabından çözüm bulmakta ve hatta yine sosyal medya üzerinden alışveriş yapmaktadır. Her geçen gün artan sosyal ağ kullanımı, firmaları bu platformlara itmiş ve bu platformlar müşterileri ile doğrudan temas kurabilip, reaksiyon alabildikleri konum haline getirmiştir. Bu noktada da SMO, yani Sosyal Medya Optimizasyonu hizmeti veren kişiler, firmaları sosyal ağları kullanma konusunda daha profesyonel konumlara ulaştırmış ve verimli bir şekilde sosyal medyayı kullanmalarının önünü açmıştır.

Siz de mevcutta olan sayfalarınızın SEO uyumluluğunu sağlayıp arama motorlarında üst sıralara çıkmak, yeni bir sayfa oluşturma planınız varsa ekstra hiçbir hizmet bedeli ödemeksizin SEO uyumlu sayfalar oluşturtmak ya da sosyal medyayı aktif ve profesyonel bir şekilde kullanarak projelerinizi interaktif hale getirmek için SEO ve SMO hizmetlerimden yararlanabilirsiniz. Benimle iletişime geçerek sürekliliğe dayanan SEO ve SMO hizmetleri ile üst sıralara çıkabilirsiniz.