Çevre Teknolojileri

Doğal dengesini yitirmiş ve sağlığını kaybetmiş bir çevre insan sağlığı ve diğer canlıların sağlığını doğrudan etkilemektedir. Bilinmelidir ki çevre sağlığı olmadan diğer canlıların sağlığını sağlamak imkansızdır. Bu ilke doğrultusunda Çevre Mühendisliği disiplini gelişmiş ve doğal kaynakların sürdürülebilirliği ile kaliteli yaşam standartlarına uygun yaşanabilir koşulların oluşturulmasını kendine konu edinmiştir. Gelişen ve ilerleyen teknoloji kontrolsüz ve bilinçsiz bir şekilde kullanıldığında ne kadar çevre sorunlarına sebep olabilse de, bu teknoloji sürdürülebilir bir dünyanın oluşturulması için kullanıldığında canlı hayatı için kolaylıklar sağlamakta ve insan öngörüsünü kuvvetlendirerek gelecek için sağlam adımlar atılabilmektedir.

Yazılım ile çevre mühendisliği bilimini buluşturduğumuzda da, Aermod gibi hava kalitesi modellemeleri ile oluşabilecek senaryolar hesaplanabilmekte, coğrafi bilgi sistemleri online olarak kulanabilmekte, iş ve işlemlerin takibi ve projelerde kullanılan hesaplamalar için paket programlar geliştirilmekte ve modellerde kullanılan meteorolojik veriler gibi verilerin kolay, hızlı ve hatasız dönüşümü gerçekleştirilebilmektedir. Bu ve buna benzer daha birçok alanda yazılım teknolojisi ile çevre bilimleri birlikte kullanıldığında zaman olarak daha verimli projelerin geliştirilmesinin önü açılmaktadır.

Bu bağlamda bilişim sektöründeki gelişmeleri severek yaptığım ve branşım olan Çevre Mühendisliğine entegre ederek, bu disipline ait aermod gibi hava kalitesi modellerinin çalıştırılması, meteorolojik verilerin dönüştürülmesi, aermod hava kalitesi modeline yardımcı ek programlar, atıkların takibi gibi bir çok uygulama geliştirmekteyim. Siz de talebiniz doğrultusunda bu hizmetlerden faydalanabilir ve zamandan tasarruf ederek çok daha verimli projeler geliştirebilirsiniz.